benaygeziyor.com

Uzun süredir aklımda olan bir şeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyorum 2018’in ilk gününde!

2017 yılı benim için gezisi bol bir yıl oldu. Hep aklımdaydı Instagram’da ayrı bir hesap açayım (www.instagram.com/benaygeziyor), yazdıklarımı paylaşacağım da bir blogum olsun vs. Emin olun blog yazmak ne kadar zor bir iş biliyorum. Daha önce blogspot ve wordpress’te sinema ağırlıklı olmak üzere kişisel blog yazma tecrübelerim oldu. Öğrencilik yıllarımdaki özveriyi gösteremeyip, blogu güncel tutamamak ne hazin bir histir bilirim. Ama gezmek bambaşka bir tutku. Ve gezerken blog yazılarından çokça faydalanan biri olarak ben de deneyimlerimi paylaşmanın iyi olacağına karar verdim.

Gezmeye dair uzunca bir  listem var, ancak listenin başında Güney Amerika yer alıyor. 30 olmadan yapılacaklar listemde olsa da kendimi Güney Amerika gezisine hazırlamayı ciddiye alıyorum ve belki 30’un içindeyken de gidebilirim, henüz kesin bir şey söyleyemiyorum. Güney Amerika için gezilerin en güzelini, en keyiflisini yapabilmek için çalışmalara başladım.

Bu blogla ilgili ilk hedefim 2017’de gezip yazıya dökemediğim rotaları paylaşmak. Güney Amerika turu hazırlıklarına dair fikir alışverişinde bulunabilmek ise kişisel beklentim, haliyle ne keşfettiysem onları da paylaşacağım burada.

Herkese kocaman bir MERHABA o zaman!